לדף הבית
לדף הבית
צרו קשר
צרו קשר
Hebrew Site   English Site

כניסה לחברי האתר

מן הביקורת

על הכתיבה של מיריק שניר


"הדבר הכי טוב שהורים יכולים לעשות למען הקנית שפה לילד - לקרוא לו ספרים . אני ממליצה על כל ספרי מיריק שניר אלו ספרים מושלמים להוראת השפה "
ד"ר צביה ולדן בלשנית התפתחותית וחוקרת השפה, העומדת בראש המרכז לטיפוח מיומנויות לשון בבית ברל.

"כל ספר ילדים ששמה של מיריק שניר מתנוסס עליו אפשר וצריך לקנות בעיניים עצומות" "מיריק שניר נחנה בכשרון לספר סיפור בחרוזים המתגלגלים על הלשון ונשארים בזיכרון, כמו טעמו של ממתק משובח. וכפי שחרוזיה של מרים ילן שטקליס מתנגנים עד היום בזיכרונם של ילדי העשורים הראשונים של המדינה, שניר מגדלת דור חדש של קוראים שבודאי מדקלם את סיפוריה הקצרים והקצובים מתוך שינה."
(עטרה אופק)

"מיריק שניר היא אחת מסופרות הילדים הפוריות ביותר בישראל בעשורים האחרונים. כתיבתה מגוונת מאוד ומכוונת למנעד גילים רחב. אולם הישגה הגדול ביותר הוא שירתה לפעוטות – שירה לפעוטות ממש, שאולי לא יזכרו את שיריה לכשיגדלו, ממש כפי שספק אם יזכרו את טעמו של המוצץ, או את התחושה של חיתול רטוב, אך בדיוק כמו שאין מחסירים מחינוך חיבוקים ונשיקות ומילים רכות, רק בגלל שהוא ממילא לא יזכור זאת , כך אין לעשות תינוקות, ולמנוע מהם ספרות פעוטות משובחת"
(יעל דר- הארץ)

"סופרת גדולה לילדים קטנים"
(שירה גרא)

"את הספרים של מיריק שניר אני אוהבת. את השפה, את החריזה, את המוסיקה. תמיד אפשר ללמוד מספריה עוד משהו על עולמם של הילדים, על דרך ההסתכלות שלהם על העולם, על הקשר של הילדים לשפה, למילים, לצלילים. אבל, הכי אני אוהבת את אותם הספרים בהם תוך כדי סיפור ילדים המתנגן בפשטות, מעבירה שניר עוד מסר, עוד הבנה על העולם – לנו, למבוגרים הקוראים בספריה."
(אורנה שפרן – "באופן טבעי")

"מיריק שניר היא סופרת ילדים מן המוצדקות בתולדותינו, ותרומתה לספרות הילדים הישראלית מכובדת ביותר… שניר שמלבד היותה סופרת היא גם מורה, אם לתשעה וסבתא, נפגשת הרבה עם ילדים והורים. בספריה ובכלל, היא מדגישה את נושא הרגישות לצורכי הילדים וההקשבה למה שיש להם לומר… שניר משתמשת בשפה עשירה, וסיפוריה מלאים אהבת האדם והחי."
(אריאל קרס – "סגנון")

"מיריק שניר היא מלכת ספרי הקטנטנים ולא נראה לי שמשהו מתכוון להתווכח עם הקביעה הזאת. כמי שמחזיקה בתואר הזה בזכות יותר מ- 70 ספרים, שבאמת מככבים בבתים ובגנים…"
(מירי חנוך – "עכבר העיר")

"שניר נחשבת לאחת הכותבות המוצלחות והפוריות לגיל הרך, ואין הרבה כאלה" (נעמי בן גור)
 
"מהסיפור הטוב הזה ניתן ללמוד הרבה על ספרות לגיל הרך , ועל אהבת הספר של ילדים קטנים , פתחו את הספר , התחילו לספר , תראו ותיווכחו שהגלגלים יתגלגלו בקצב זורם ובטרטור מרנין ..." על גלגלים  (מרים רות)

"מאז הופיע ספר השירים לפעוטות "בוא אלי פרפר נחמד" , קיוויתי שמישהו יתעלה ויצליח גם הוא לכתוב חרוזים כל-כך חמודים לפעוטות , שנים רבות חלפו ולא מצאתי ...  והנה הפתעה ! מיריק שניר עשתה זאת ." על קטני קטנים (בת דורה)

"ספר פנינה לטעמי , הכולל אמירות , ביטויים , והמצאות לשוניות יצירתיות מאלפות ומשעשעות של ילדים עד גיל 4 ."
על לשונות קטנים (יהודה אטלס)

"בחן שופע , ובהומור מלווה קריצה שובבה , הטקסט מלוטש להפליא , אין מילה מיותרת, והשורות מתחרזות בטבעיות שתעורר את קנאתם של משוררים רבים ... שלמות נהדרת. ספר שיכבוש ליבם של ילדים מגיל שלוש עד תשעים ושלוש ."  על יש עכבר בבית  (ידיעות אחרונות )
 
"לקחת ליד ספר של  מיריק שניר , ולקרוא בו שלוש פעמים , בוקר וערב ... שניר כותבת שירה פשוטה ובהירה ששורותיה הקצרות מתנגנות מעצמן , הכל מלא דמיון הומור , וקצב ... על מה הסיפור ? באמת לא חשוב , העיקר מי שכתבה אותו . "
על פרה פרפרה - עטרה אופק